LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Troškūnai, Anykščiai

1 2 3

Troškūnai, Anykščiai

Ryte išvykstame iš Šiaulių. Vykstame į Troškūnus, kur apžiūrime XVIII amžiuje pastatytą ir savo ypatinga atmosfera žavintį bernardinų vienuolyną ir Šv. Trejybės bažnyčią. Troškūnų bažnyčioje, Švč. Mergelės Marijos altoriuje, yra istorinis, stebuklingu laikomas Švč. Mergelės Marijos Rožinio Karalienės paveikslas. Troškūnų bažnyčioje yra seniausi Anykščių krašto vargonai, garsėjantys ir savo puošnumu: jie primena trijų vainikų karūną, papuoštą trimituojančių angelų ir arfa grojančio karaliaus Dovydo skulptūromis.

Atvykstame į Anykščius. Pažintis su miestu, aplankome įžymiausias vietas. Ekskursiją pradedame nuo A. Baranausko klėtelės, kuri jau tapusi miesto simboliu. Rašytojas A. Vienuolis paveldėjęs sodybą, 1927 m. klėtelėje įkūrė pirmąjį Lietuvoje memorialinį muziejų. Jame saugomi Baranauskų šeimos ir poeto asmeniniai daiktai. Šalia klėtelės – rašytojo A. Vienuolio namas, kuriame įrengta ekspozicija, atspindinti rašytojo gyvenimo ir kūrybos kelią. A. Vienuolis labai brangino Anykščius, savo sodybą, todėl ir palaidotas šalia namo tarp jo paties sodintų obelų. Muziejaus parodų salėje galima pasigrožėti tautodailininko S. Petraškos originalių paveikslų iš akmens dulkių paroda. Apžiūrime paminklus A. Vienuoliui ir A. Baranauskui. Šv. Mato bažnyčia (statyta 1899–1909 m.). Tai svarbiausias Anykščių panoramos akcentas. Anykščių bažnyčia – aukščiausia Lietuvoje, jos bokštai siekia 79 m. Bažnyčioje gausu meno paminklų. Šalia bažnyčios – rašytojos B. Buivydaitės (1895 – 1984 m.) namelis – muziejus. Aplankome A. Baranausko poemoje išgarsintą Anykščių šilelį ir Puntuko akmenį. Puntukas – labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje, priešistorinio laikotarpio liudininkas, antras pagal dydį akmuo Lietuvoje (po Barstyčių akmens). Puntuko ilgis – 6,9 m, plotis – 6,7 m, aukštis – 5,7 m (iš jų 1,5 m – žemėje ), svoris – 265 t.

,,Laimės žiburys” – pušų apsuptyje, ant Liūdiškių kalvos, J. Biliūno (1879 – 1907 m.) antkapinis paminklas. Baltas ir aukštas jis iškyla virš tamsiai žalių kalvos pušų tarsi svajonė apie laimę…

Aplankome vieną didžiausių ir įspūdingiausių Aukštaitijos piliakalnių – Vorutos (Šeimyniškėlių) piliakalnį. Lankomės J. Biliūno gimtajame sodžiuje Niūronių kaime. Tame pačiame sodžiuje, netoliese įsikūrusiame Arklio muziejuje, susipažįstame su lietuvišku kaimu. Vakare grįžtame į Šiaulius.

 

Pastaba: kelionės data ir kaina derinama agentūroje

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas