LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Panemunės pilių istorijos

        1 21

Panemunės pilių istorijos

8.00 val. išvykstame iš Šiaulių.

8.30 val. išvykstame iš Kelmės. 

Pirmiausia vykstame į Panemunės pilį, žavią įspūdingu bokštu, kaskadiniais tvenkiniais ir gilia istorija. Ji gana didinga, minima jau nuo XVI amžiaus. Tai viena įspūdingiausių Lietuvoje rezidencinė renesanso stiliaus pilis, stovinti ant Nemuno kranto. Ši pilis įtraukta į Lietuvos architektūros paminklų sąrašą. 

Kelionę tęsiame vykdami į Raudonę. Raudonės pilies bokštas* siekia net 33,5 metro. Nuo jo atsiveria Panemunės panorama. Istorikų tyrimai byloja, kad tai buvusi privati rezidencija. Kai po Žalgirio mūšio visos Panemunės pilys prarado savo strateginę reikšmę, Raudonės pilis, Nemunui tapus prekybiniu keliu (XVI-XVII a.) atgimė antram gyvenimui. Dvaro parke, kurį užveisė dar K. Kiršenšteinas, išlikusi šimtamečių liepų alėja, keletas kitų egzotiškų medžių, 200 metų senumo kaštonas, kurio skersmuo siekia beveik 1,5 m.

Vykstame į Veliuoną. Į aukštutinę miestelio dalį yra tik vienas kelias — tarp dviejų didžiulių piliakalnių. Vienas kalnų vadinamas Gedimino kapo piliakalniu. Veliuona garsėja klasicistinės architektūros paminklu — Veliuonos dvaro sodyba su parku. Čia gausu retų augalų. Parke auga itin retas tulpmedis. O taip pat — didžiausia Lietuvoje tuja. Veliuonos bažnyčia didžiuojasi vietiniai katalikai. Sklando legenda, kad kadaise ties šia bažnyčia stebuklingai sustojo reformacijos plitimas.

Toliau keliaujame į Seredžių. Vakarinėje  miestelio pusėje išlikęs XIII a. piliakalnis, dar vadinamas Palemono kalnu. Pilies, deja, čia jau nėra, bet istorija mena, kad čia stovėjusi Pieštvės pilis, kurią kryžiuočiams  pavyko sudeginti tik sugriovus Kauno pilį…  Nuo Palemono kalno atsiveria nuostabūs vaizdai! Palemono kalnas minimas Lietuvos metraštyje, legendiniame pasakojime apie romėnišką lietuvių kilmę.

Tęsiame kelionę ir vykstame į Raudondvarį. Šiandien tai jaukus Lietuvos vidurio miestelis, įsikūręs Nemuno ir Nevėžio upių santakoje.  Apsuptas puikios gamtos ir išsaugojęs garbingą architektūrinį ansamblį, šiandien jis sutraukia nemažai  turistų.  Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Valdant Tiškevičiams pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų ir egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos. 

Išgirdę visas Panemunės pilių istorijas vakare grįžtame į Šiaulius.

 

Kelionės kaina – 20 eurų

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota (bilietai į mokamus objektus*):

                   Panemunės pilies lankymas – 2 eur/asm.

                   Raudonės pilies bokštas – 2 eur/asm.                     

Papildoma informacija:

Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda, bilietų kainos į mokamus objektus gali keistis.

Rekomenduojame įsidėti savo maisto, kadangi pietūs nenumatyti.

KELIONĖS METU AUTOBUSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI KAUKES!

Pastaba: kelionės vykdomos tik susidarius grupei    

  

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas