LOREM IPSUM DOLOR

30 €

BALTIJOS JŪROS PAKRANTE IKI KLAIPĖDOS: OLANDO KEPURĖ, MEMEL NORD, ŠIAURINIS MOLAS, SENAMIESTIS

BALTIJOS JŪROS PAKRANTE IKI KLAIPĖDOS: OLANDO KEPURĖ, MEMEL NORD, ŠIAURINIS MOLAS, SENAMIESTIS

KELIONĘ UŽSISAKYKITE TEL. 861577053

Kelionės data:

2024 05 04

8.00 val. išvykstame iš Šiaulių.

Pirmiausia vykstame prie gamtos paveldo objekto – Olando kepurės. Ledynmečio suformuotas 24-25 metrų aukščio skardis yra aukščiausia Lietuvos pajūrio vieta. Gamtos paminklo vaizdas ir reljefas nuolat kinta, nes jis yra smarkiai veikiamas Baltijos jūros bangų mūšos ir daugybės požeminių šaltinių, kurie graužia šlaitą. Nuolat į Baltijos jūrą su šaknimis virstantys medžiai, žemyn slenkantys žemių lopai yra nuolatinis procesas, ir būtent jis yra laikomas viena iš vertingųjų Olando kepurės gamtos paminklo savybių. Pavadinimas „Olando kepurė“ (oficialiai vadinama Olandų kepure) atsirado dėl to, jog žiūrint iš Baltijos jūros pusės, skardis primena olandišką kepurę.

Pasigrožėję vaizdais nuo vienintelio Lietuvos pajūryje ledyno suformuoto skardžio,  toliau vykstame prie pakrančių apsaugos baterijos „Memel Nord“. Tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros, įrengti Klaipėdos kraštą prijungus prie Vokietijos. Tai vieninteliai tokio tipo įtvirtinimai Lietuvoje. „Memel Nord“ – ne tik bunkeris, bet ir mūsų krašto istorija, su kuria naujai ir įvairiapusiškai susipažįstame ekskursijos metu. Nusikeliame į XX a. istorijos laiko atkarpą, pajuntame istorijos alsavimą.

Vykstame prie šiaurinio molo Melnragėje. Tai vieta, kur galima pajusti jūros bangavimo galybę ir tikrą uostamiesčio atmosferą. Pasivaikštome promenada, pasigrožime atplaukiančiais ir išplaukiančiais laivais.

Atvykstame į Klaipėdą. Laisvas laikas pietums. Ekskursija po Klaipėdos senamiestį su gidu, kurios metu susipažįstame su didinga miesto istorija, aplankome įžymiausias senamiesčio vietas, pasivaikštome jaukiomis gatvelėmis.

Apie 18.00 val. išvykstame į Šiaulius.

 

Kelionės kaina – 30 eurų 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu;
Kelionės organizavimo paslaugos;

Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

Memel Nord ekspozicijos lankymas – 4 eur/asm.

Asmeninės išlaidos pietums

Pastaba: kelionės vykdomos tik susidarius grupei

Kolektyvams organizuojame kelionę ir kitomis datomis!

Būtina išankstinė registracija

 tel. 8 (615) 77053 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas