LOREM IPSUM DOLOR

30 €

KELIONĖ VAIZDINGU ISTORINIU PANEMUNĖS KELIU

KELIONĖ VAIZDINGU ISTORINIU PANEMUNĖS KELIU

KELIONĘ UŽSISAKYKITE TEL. 861577053

Kelionės data:

2024 05 18

      1  1

Išvykimo iš Šiaulių laikas ir vietos:

7.45 val. Katedra (Tilžės g.)

8.00 val. PC “Akropolis” (iš Gegužių g.)

Išvykstame iš Šiaulių. 

Ekskursijos metu vykstame vaizdingu istoriniu Panemunės keliu, besidriekiančiu nuo Jurbarko iki Raudondvario, kupinu įvairiausių istorinių objektų: pilių, dvarų ir piliakalnių.

Pirmiausiai atvykstame į Jurbarką ir lankomės buvusio dvaro teritorijoje, kur kadaise stovėjo gražus dvaras, apsuptas parko. Iki mūsų dienų išliko tik mūrinė cerkvė ir vartai, jungiantys alėją ir buvusį dvarą, renovuotos dvi oficinos, o buvusioje dvaro raštinėje veikia žymaus Lietuvos skulptoriaus Vinco Grybo memorialinis muziejus, kurį ir aplankome.

Keliaujame toliau ir vykstame link Panemunės pilies. Pakeliui užsukame į Panemunių regioninio parko lankytojų centrą, įsikūrusį Šilinės smuklės pastate, kur veikia moderni bei unikali ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“. Čia susipažįstame ne tik su panemunės gamta ir gyvūnija, bet ir žmonių gyvenimu prie Nemuno. Itin įdomūs senieji panemunės gyventojų amatai – upinė laivyba, sielininkystė, valčių ir žvejybos įrankių gamyba.

Atvykstame į daugiau nei 400 metų istoriją skaičiuojančią didingą rezidencinę renesanso stiliaus Panemunės pilį, stovinčią ant Nemuno kranto, žavinčią įspūdingu bokštu, kaskadiniais tvenkiniais ir gilia istorija. Ši pilis išsiskiria savo efektingu dydžiu ir išlikusia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus menančia sienų tapyba.

Pasigrožėję Panemunės pilimi ir pasivaikščioję po parką, vykstame toliau. Sustojame prie Kartupėnų piliakalnio, kur stovėjo medinė Bisenės pilis, kurią 1283 m. sudegino kryžiuočiai.

Kelionę tęsiame vykdami į Raudonę. Raudonės pilies bokštas siekia net 33,5 metro. Nuo jo atsiveria Panemunės panorama. Istorikų tyrimai byloja, kad tai buvusi privati rezidencija. Kai po Žalgirio mūšio visos Panemunės pilys prarado savo strateginę reikšmę, Raudonės pilis, Nemunui tapus prekybiniu keliu (XVI-XVII a.) atgimė antram gyvenimui. Dvaro parke, kurį užveisė dar K. Kiršenšteinas, išlikusi šimtamečių liepų alėja, keletas kitų egzotiškų medžių, 200 metų senumo kaštonas, kurio skersmuo siekia beveik 1,5 m.

Apsilankome vienoje seniausių Lietuvos gyvenviečių – Veliuonoje, kuri jau XII-XIII a. minima kaip prekybos centras, o Veliuonos piliakalniai buvo laikomi vienais galingiausių Lietuvos gynybinių kompleksų kovoje su kryžiuočiais. Apžiūrime Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklą bei Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Tai viena seniausių Lietuvos šventovių, kurios statybas 1421 m. finansavo didysis kunigaikštis Vytautas.

Aplankome istorinį paminklą – Veliuonos piliakalnių kompleksą. Vakarinis piliakalnis vadinamas Ramybės kalnu. Tai – 32 m aukščio stačiašlaitis nupjauto kūgio formos piliakalnis. Ant šio piliakalnio XIII–XV a. stovėjusi Junigedos pilis, o greta jos – įtvirtintas papilys. Antrasis piliakalnis vadinamas Gedimino kapo kalnu. Ant piliakalnio stovi 1925 m. pastatytas paminklas Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Gediminui. Kai kurie istorikai teigia, jog puldamas Bajerburgą, Gediminas žuvo. Legenda tikina, kad Gediminas esąs palaidotas Veliuonoje. Veliuoniečiai jo garbei supylė kapą, todėl piliakalnis pavadintas Gedimino kapo kalnu.

Toliau keliaujame į Belvederio dvarą. Dvaro rūmai, itališkos vilos tipo, pastatyti ant aukšto Nemuno kranto. Belvederis itališkai reiškia „gražus vaizdas“. Šiuo metu rūmai gana prastos būklės, bet vis dar galima pajusti didybę, kadaise tvyrojusią prabangą. Visai neseniai šalia dvaro sutvarkyti ilgiausi lauko laiptai į Nemuno slėnį. Šiandien Belvederio rūmuose vertingiausia čia gyvenusių didikų koplyčia, po kuria yra išlikę giminės laidojimo navos. Nuo Belvederio jau matosi ir Seredžiaus Palemono kalnas.

Sustojame prie Seredžiaus piliakalnio, dar vadinamo Palemono kalnu. Nuo piliakalnio atsiveria nuostabūs vaizdai. Palemono kalnas minimas Lietuvos metraštyje, legendiniame pasakojime apie romėnišką lietuvių kilmę. XIII-XIV a. čia stovėjo Pieštvės pilis, turėjusi užtikrinti ne tik Nemuno, bet ir Dubysos žemupio gynybą.

Iš Seredžiaus vykstame į Vilkiją, kur pasigrožime vaizdu nuo apžvalgos aikštelės, pamatome seniausią namą Vilkijoje, kuris yra seniausia išlikusi klebonija Europoje. XIX a. joje gyveno kunigas ir tautosakos rinkėjas Antanas Juška.

Vykstame į Raudondvarį. Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Valdant Tiškevičiams pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų ir egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos. Dalyvaujame teatralizuotoje ekskursijoje po dvarą su ponia Rozalija.

Pabendravę su ponia Rozalija vykstame namo. Vakare grįžtame į Šiaulius.

 

Kelionės kaina – 30 eurų  

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu, gido ir kelionės organizavimo paslaugos

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

V. Grybo muziejus – 2 eurai/asm.

Panemunių regioninio parko lankytojų centras – 4 eurai/asm.

Panemunės pilis – 4 eurai/asm. + gidas 25 eurai/grupei

Raudonės pilies bokštas – 1,50 eurai/asm.

Ekskursija su ponia Rozalija – 6 eurai/asm.

PASTABOS:

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Kolektyvams organizuojame kelionę ir kitomis datomis!

Būtina išankstinė registracija

 tel. 8 (615) 77053 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas