LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Kleboniškių kaimo buities muziejus ir Burbiškio dvaras

123

Kleboniškių kaimo buities muziejus ir Burbiškio dvaras

Išvykstame 9.00 val. iš Šiaulių. Vykstame į Kleboniškių kaimą. Vaikščiodami po Kleboniškių kaimo buities ekspozicijos sodybas* tarsi laiko mašina persikeliame į gilią praeitį. Keliaujame iš gryčios į gryčią, iš klėties į kalvę, į klojimą ir į visus kitus pastatus. Viename iš svirnų saugoma medinė vietinio meistro daryta vilnų karšykla. Kaimo sodybose ir ūkiniuose pastatuose pristatomas kaimo buities ir technikos paveldas, atspindintis XIX a. antros pusės – XX a. pirmosios pusės laikotarpį.

Vykstame į Burbiškio dvarą*. Burbiškio dvaras – neoromantizmo ir neogotikos paveldo vertybė, jame stengiamasi suaktualinti ne tik architektūrinį, kraštovaizdžio palikimą, bet ir dvarų kultūros tradicijas.Burbiškio dvaro istorijos ekspozicija įkurta sename Baženskių dvare, kuris istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Peizažinio tipo dvaro parkas, užimantis 28 ha pasižymi įspūdingais tvenkiniais, kuriuose yra 15 salų. Dvaro pastatai suformuoti taip, kad sudaro didelį uždarą kiemą, todėl primena tvirtovę. Parke gausu skulptoriaus Kazimiero Uliansko darbų: poeto Adomo Mickevičiaus paminklas (pastatytas 1911 m.), Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto paminklas (pastatytas 1912 m.), Šv. M. Marijos skulptūra, didingi parko vartai, liūtų tiltas. Parke įrengti takai, tvenkinių salos sujungtos 12 tiltelių. Parko gėlių daigyne auga įvairių augalų kolekcijos.

Grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.  

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 70 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*):

Kleboniškių muziejaus lankymas – 2-1 eur/asm.+ 7 eur/grupei gidas (1 val.)

Burbiškio dvaro lankymas – 2-1 eur/asm. + 7 eur/grupei gidas (1 val.)                   

  

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!   

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas