LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Kurtuvėnai, Užventis

213

Kurtuvėnai, Užventis

9.00 val. išvykstame iš Šiaulių. Vykstame į Kurtuvėnus. Kurtuvėnų dvaras kilo iš turtingo valstiečio XV a. pradžioje pastatytos sodybos. Rašytiniuose šaltiniuose Kurtuvėnų dvaras paminėtas 1495 metais. Pasigrožime dvaro parku, tvenkiniais, apžiūrime ūkinius pastatus. Buvusiose dvaro arklidėse veikia Jojimo paslaugų centras*, todėl yra galimybė susipažinti su žirgais, pajodinėti ar pasivažinėti „brička“. Vaikams siūloma žaisminga edukacinė programa* „Laimės pasaga“, supažindinanti su Kurtuvėnų dvaro sodyba. Suaugusieji susipažindinami su kulinariniu paveldu* ir jo ragavimas Kurtuvėnų smuklėje „Kryžkelė“. Populiariausias patiekalas – keptas kumpis su bulvėmis ir troškintais kopūstais. Ekskursijos „Dvaro istorija“ metu susipažįstame su dvaro istorija, aplankome vieną didžiausių Lietuvoje medinių svirnų, dvaro ratinę, Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią.

Vykstame į Užventį ir lankomės Užvenčio dvaro sodybos svirne įsikūrusiame kraštotyros muziejuje*. Šis dvaras garsus tuo, kad čia 1887–1898 m. gyveno rašytoja Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana. Čia prabėgo patys geriausi rašytojos metai, čia ji sėmėsi įkvėpimo ir patiems vertingiausiems savo kūriniams – „Sename dvare“, „Viktutė“. Užvenčio dvaro svirne įrengta muziejaus  ekspozicija, susidedanti iš trijų dalių: vaizdus pasakojimas apie Užvenčio dvare gyvenusią rašytoją Šatrijos Raganą, Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarą Joną Smilgevičių bei Užvenčio krašto istoriją.  

Lankomės Užvenčio malūne, prikeltame naujam gyvenimui. Užvenčio vandens malūno ir spirito varyklos pastatas – vienas iš buvusio Užvenčio dvaro sodybos teritorijoje išlikusių pastatų. Visa šiaurine Ventos pakrante nuo 2003 m. įrengtas sveikatingumo takas, papuoštas tilteliais ir liaudies meistrų medžio darbais. Pasivaikščiojame šiuo taku ir grožimės nuostabia gamta.

Grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 70 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*):

Užvenčio muziejaus lankymas – 1 eur/asm.

Edukacija Kurtuvėnuose – nuo 3 eurų/asm.

Pasivažinėjimas “bričkele” – 2 eur/asm.

Jojimas ratu aikštėje/manieže – 1-2 eur (didelis ar mažas ratukas, vaikai yra vedami ir prižiūrimi instruktoriaus).

Jojimas ratu aikštėje/manieže – 5-9-14 eur (galite joti 15min., 30min. ar 1 val.) Savarankiškas jojimas su instruktoriaus priežiūra.

  

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!

 

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas