LOREM IPSUM DOLOR

30 €

LATVIJOS ŠVEICARIJA – SIGULDA: OLA, PILYS IR LAZDŲ GAMINIMAS

LATVIJOS ŠVEICARIJA – SIGULDA: OLA, PILYS IR LAZDŲ GAMINIMAS

KELIONĘ UŽSISAKYKITE TEL. 8 (615) 77053

Kelionės data:

2024 04 27

2 1

Latvija turi savo Šveicariją! Tai – Sigulda, dažnai vadinama vienu gražiausių šalies miestelių, kurio grožis slypi gamtoje.  Kiekvienu metų laiku čia atsiveria žadą atimantys Gaujos nacionalinio parko slėnių vaizdai. Latvijos Šveicarija, kuri vilioja ne tik gamtos grožybėmis, savo šimtametėmis tradicijomis, bet ir įspūdingomis pilimis: Siguldos, Turaidos ir Krimuldos.

8 val. išvykstame iš Šiaulių. Kelionė per Lietuvą, Latviją. Atvykstame į Siguldą. Pirmiausia apžiūrime Turaidos pilį. XIII a. statyta Turaidos tvirtovė viduramžiais buvo palyginti didelė, joje buvo ir gyvenamieji korpusai. Pilies pasididžiavimas – daugiau nei 40 m aukščio pusapvalis bokštas. Pasivaikščiojame po pilį, parką, pasigrožime puikia apylinkių panorama. Susipažįstame su Turaidos Rožės istorija, tapusia legenda.

Lyno keltuvu keliamės per Gaujos upę. Aplankome didžiausią Latvijoje olą. Senovėje Gutmanio oloje tekantis šaltinis laikytas šventu ir jam buvo priskiriamos gydomosios galios. Ola pavadinta čia gyvenusio ir žmones gydžiusio žmogaus vardu. Pasivaikščiojame po Gaujos nacionalinį parką. Jis buvo įkurtas siekiant sukurti aktyvaus poilsio zoną ir išsaugoti unikalius gamtos lobius. Niekur kitur Latvijoje nėra tokios vietos, kurioje būtų tiek olų, skardžių ir upelių. Čia žavi laukinė, pirmapradė gamta.

Laisvas laikas pavalgymui.

Lazda – seniausias ir svarbiausias Siguldos simbolis! Vykstame į lazdų dirbtuves, kur susipažįstame su 200 metų senumo gamybos procesu, sužinome šio simbolio reikšmę bei patys pabandome pasigaminti lazdą.

Esant galimybei apžiūrime Siguldos viduramžių ir Naujosios pilių kompleksą. XIII a. pradžioje Siguldoje iškilo Kalavijuočių ordino pilis, vėliau atitekusi Livonijos ordinui. XVII a. praradusi strateginę reikšmę ši pilis buvo apleista. XIX a. netoliese buvo pastatyta naujoviška pilis – dvaras, kuriame šiuo metu įsikūrusi Siguldos krašto dūma.

Apie 18.00 val. išvykstame iš Siguldos. Kelionė per Latviją, Lietuvą. Vakare grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – 30 eurų

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota (bilietai į mokamus objektus*):

Turaidos pilis – 8 Eur/asm.
Siguldos pilis – 2 Eur/asm.

Lazdos gaminimo edukacija – 2 Eur/asm.

Lyno keltuvas – 12 Eur/asm. (į vieną pusę), 16 eur/asm. (į abi puses)

Asmeninės išlaidos pavalgymui ir suvenyrams

Papildoma informacija:

Vykstantieji (ir suaugusieji, ir vaikai) privalo turėti LR asmens tapatybės kortelę arba LR pasą, galiojantį ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo į muziejus bilietų kaina gali keistis.

Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Pastaba: kelionės vykdomos tik susidarius grupei

Kolektyvams organizuojame kelionę ir kitomis datomis!

Būtina išankstinė registracija

 tel. 8 (615) 77053 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas