LOREM IPSUM DOLOR

25 €

LATVIJOS VENECIJA – KULDYGA IR FESTIVALIS „SKRENDA ŽUVYS“, RIEŽUPĖS SMĖLIO URVAI IR SALDAINIŲ „GOTINA“ DEGUSTACIJA

LATVIJOS VENECIJA – KULDYGA IR FESTIVALIS „SKRENDA ŽUVYS“, RIEŽUPĖS SMĖLIO URVAI IR SALDAINIŲ „GOTINA“ DEGUSTACIJA

KELIONĘ UŽSISAKYKITE TEL. 8 (615) 77053

Kelionės data:

2024 04 27

Latvijos Venecija – Kuldyga ir festivalis „Skrenda žuvys" 😍 Aplankyta saldainių gamykla "Gotina" saldžiausiame Latvijos mieste - Saldus, Kuldygos krašto muziejus, pavasario potvinių festivalis "Skrenda žuvys" ir paslaptingieji Riežupės urvai ...

Latvija turi savo Šveicariją! Tai – Sigulda, dažnai vadinama vienu gražiausių šalies miestelių, kurio grožis slypi gamtoje.  Kiekvienu metų laiku čia atsiveria žadą atimantys Gaujos nacionalinio parko slėnių vaizdai. Latvijos Šveicarija, kuri vilioja ne tik gamtos grožybėmis, savo šimtametėmis tradicijomis, bet ir įspūdingomis pilimis: Siguldos, Turaidos ir Krimuldos.

8 val. išvykstame iš Šiaulių. Kelionė per Lietuvą, Latviją.

Vykstame į Saldus ir lankomės seniausioje Latvijoje pieniškų saldainių gamykloje, kurioje gaminami saldainiai „Gotina“ („Karvutė“). Gamykloje pieniški saldainiai vis dar gaminami senosiose patalpose, laikantis pagrindinių principų, kurie yra laiko patikrinta „Gotiņa“ receptūra – šviežias pienas, natūralūs ingredientai bei rankų darbas. Čia gaminami ne tik saldainiai „Gotina“, bet ir įvairūs marmeladai, vaisiai ir uogos šokolade, šerbetai, saldainių kremas ir kiti konditeriniai gaminiai. Ekskursijos metu stebime gamybos procesą, degustuojame įvairių rūšių saldainius ir skanėstus.

Pasmaližiavę vykstame į paslaptingą požemių karalystę – Riežupės smėlio urvus. Paklaidžiojame 2,5 km ilgio labirintais nusileidžiant iki 8m po žeme pasišviesdami tik žvakės šviesele. Klausomės urvų atsiradimo istorijos, apipintos legendomis ir burtais.

Vykstame prie Kuržemės pasididžiavimo – Ventos krioklio, kuris yra plačiausias Europoje (apie 240 m). Šis gamtos stebuklas apipintas legendomis ir istoriniais įvykiais. Pasakojama, kad „kunigaikščiai lašišas gaudydavo tiesiog ore“. Čia yra ir aukščiausias Latvijoje Alekšupelio krioklys (apie 4,5 m).

Toliau keliaujame po Kuržemę ir atvykstame į Latvijos Veneciją – Kuldygą, išlaikiusią viduramžių dvasią bei architektūrą. Čia mus pasitinka laiko ženklais išmarginti, pasvirę ir samanoti namai bei per kiemus besibraunantys upeliai. Mažyčiai tilteliai, vanduo ir apsamanoję namai primena Veneciją. Miestelio panorama nuo Šv.Kotrynos bokšto, ilgiausias plytinis tiltas Europoje.

XVII a. Europoje sklandė gandai, kad Kuldygoje skraido žuvys. Tai upėtakiai, kurie, plaukdami neršti, kiekvieną pavasarį ir rudenį turėdavo peršokti per pusantro metro iškilusį gamtos barjerą. Žmonės čia suvažiuodavo iš visų Latvijos pakraščių, kad galėtų krepšiais ir rėčiais gaudyti per Ventos slenkstį šokinėjančias žuvis. Šiam įvykiui įamžinti latviai paskyrė ir festivalį “Skrenda žuvys“. Dalyvaujame kasmetiniame pavasarinių potvynių festivalyje, kur mūsų laukia gatvėse vykstančios mugės ir linksmybės, menininkų ir amatininkų dirbiniai, Latvijoje užauginti ir pagaminti maisto produktai ir kt.

Apie 18.00 val. išvykstame iš Kuldygos. Kelionė per Latviją, Lietuvą. Vakare grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – 25 eurai

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota (bilietai į mokamus objektus*):

Saldainių degustacija – 5 Eur/asm.
Asmeninės išlaidos pavalgymui ir suvenyrams

Papildoma informacija:

Vykstantieji (ir suaugusieji, ir vaikai) privalo turėti LR asmens tapatybės kortelę arba LR pasą, galiojantį ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo į muziejus bilietų kaina gali keistis.

Kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Pastaba: kelionės vykdomos tik susidarius grupei

Kolektyvams organizuojame kelionę ir kitomis datomis!

Būtina išankstinė registracija

 tel. 8 (615) 77053 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas