LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Molėtai ir Dubingiai

255675_qZwyddDubingiai200805--068dubingiu_piliaviete_linas_medelis

Molėtai ir Dubingiai

8.00 val. išvykstame iš Šiaulių ir vykstame į Molėtus. Molėtų rajonas traukia turistus ir poilsiautojus puikiu kraštovaizdžiu, švaria gamta ištisus metus. Neįkainojamas krašto turtas – kultūros paveldas. Lankomės Lietuvos etnokosmologijos muziejuje*, kurio ekspozicijų koridoriais pakilus į bokštą galima iš paukščio skrydžio apžvelgti vaizdingas apylinkes. Lankomės čia pat įsikūrusioje ir Molėtų astronomijos observatorijoje*. 

Vykstame į Dubingius. Dubingių piliavietė* yra Molėtų rajone, ilgiausio Lietuvoje Asvejos ežero pusiasalyje (buvusioje saloje), greta Dubingių miestelio. Piliavietė reikšminga savo praeitimi, glaudžiai susijusia su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais ir kovomis su kryžiuočiais. 2005-2009 metais Dubingių piliavietėje vykdytų archeologinių tyrimų metu buvo atkasti buvusių Radvilų rūmų pamatai, rūsiai, sienų bei grindų fragmentai. Dabar čia pamatome įspūdingus griuvėsius, kurie nors kiek įgudusiai akiai nemažai papasakoja. Kasinėjimų vieta pritaikyta lankytojams – čia atveria ištisi istorijos klodai. Archeologai tvirtina, kad archeologiniu požiūriu tai viena įdomiausių vietų Lietuvoje. Čia surasta keli šimtai vertingų radinių. Ankstyviausias – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto moneta (XV a. pradžia), vėlyviausi – marmurinių Radvilų antkapių fragmentai (apie 1630 m.). Bažnyčios šventoriuje ir rūsyje aptikta nemažai palaikų. Jie priskiriami Radviloms – vienai galingiausių Lietuvos didikų giminių. Labai gražus, sutvarkytas ir pats piliakalnis. Užlipus ant jo atsiveria nuostabi panorama į Asveją ir be galo vaizdingas apylinkes.

Vakare grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 70 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*): ~ 15 eur/asm.

  

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!

  

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas