LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Pakruojis. Biržai

1 34

Pakruojis. Biržai

Ryte išvykstame iš Šiaulių į Pakruojį ir apžiūrime dvaro ansamblį, kuris pradėtas kurti jau XVIII a. pabaigoje, ir dvaro rūmus pastatytus XIX a. pradžioje. Visas Pakruojo dvaro ansamblis yra itin vertingas stilistiniu požiūriu. Savitai bei originaliai pastatai grupuojami į pusiau uždarus kompleksus su vidaus kiemeliais. Arkinis tiltas yra vienas iš vertingiausių dvaro statinių, nes egzistuoja tik keletas tokių pavyzdžių visoje Europoje.

Vykstame į Biržus. Ekskursija po Biržus. Kraštą garsina karstinės įgriuvos, kurių priskaičiuojama jau per 9000. Aplankote kunigaikščių Radvilų statytą bastioninę tvirtovę, kurioje dabar įsikūręs muziejus, Biržų katalikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, Biržų evangelikų reformatų bažnyčią ir kitus dėmesio vertus objektus. Taip pat 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltu per ežerą galite nueiti į grafų Tiškevičių statytą Astravo dvarą, apsuptą jaukaus parko.

Vykstame prie Kirkilų apžvalgos bokšto. Iš 32 metrų aukščio atsiveria nuostabūs vaizdai. Grožimės įspūdingu Kirkilų kraštovaizdžio draustinyje esančių karstinių įgriuvų reljefu.  

Galimybė apsilankyti vienoje iš Biržų alaus daryklų ir degustuoti alų.

Vakare grįžtame į Šiaulius.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas