LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Panemunės pilių istorijos

        1 21

Panemunės pilių istorijos

8.00 val. išvykstame iš Šiaulių. Ekskursijos metu aplankome Panemunės, Raudonės pilis, Veliuonos dvaro sodybą, Gedimino kapo piliakalnį, Belvederio dvarą, Palemono kalną, Raudondvario rūmus.

Pirmiausia vykstame į Panemunės pilį*, žavią įspūdingu bokštu, kaskadiniais tvenkiniais ir gilia istorija. Ji gana didinga. Tai viena įspūdingiausių Lietuvoje rezidencinė renesanso stiliaus pilis, stovinti ant Nemuno kranto.

Kelionę tęsiame vykdami į Raudonę. Raudonės pilies bokštas* siekia net 33,5 metro. Nuo jo atsiveria Panemunės panorama. Istorikų tyrimai byloja, kad tai buvusi privati rezidencija. Kai po Žalgirio mūšio visos Panemunės pilys prarado savo strateginę reikšmę, Raudonės pilis, Nemunui tapus prekybiniu keliu (XVI-XVII a.) atgimė antram gyvenimui. Dvaro parke, kurį užveisė dar K. Kiršenšteinas, išlikusi šimtamečių liepų alėja, keletas kitų egzotiškų medžių, 200 metų senumo kaštonas, kurio skersmuo siekia beveik 1,5 m.

Vykstame į Veliuoną. Į aukštutinę miestelio dalį yra tik vienas kelias — tarp dviejų didžiulių piliakalnių. Vienas kalnų vadinamas Gedimino kapo piliakalniu. Veliuona garsėja klasicistinės architektūros paminklu — Veliuonos dvaro sodyba su parku. Čia gausu retų augalų. Parke auga itin retas tulpmedis. O taip pat — didžiausia Lietuvoje tuja. Veliuonos bažnyčia didžiuojasi vietiniai katalikai. Sklando legenda, kad kadaise ties šia bažnyčia stebuklingai sustojo reformacijos plitimas.

Toliau keliaujame į Belvederio dvarą. Dvaro rūmai, itališkos vilos tipo, pastatyti ant aukšto Nemuno kranto. Į pastatą nuo veda 365 laiptų pakopos. Belvederis itališkai reiškia „gražus vaizdas“. Šiandien Belvederio rūmuose vertingiausia čia gyvenusių didikų koplyčia, po kuria yra išlikę giminės laidojimo navos. Nuo Belvederio jau matosi ir Seredžiaus Palemono kalnas, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai. Palemono kalnas minimas Lietuvos metraštyje, legendiniame pasakojime apie romėnišką lietuvių kilmę.

Lankomės Raudondvaryje. Raudondvario pilies dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Valdant Tiškevičiams pilis tapo ištaiginga grafų rezidencija, kurioje buvo sukauptos didžiulės paveikslų, meno dirbinių, retų knygų ir egzotiškų augalų ir gyvūnų kolekcijos. Dalyvaujame teatralizuotoje ekskursijoje* po dvarą su ponia Rozalija.

Išgirdę visas Panemunės pilių istorijas vakare grįžtame į Šiaulius.

 

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 70 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*):

Panemunės pilies lankymas – 2 eur/asm.

Raudonės pilies bokštas – 1 eur/asm.                     

Teatralizuota ekskursija Raudondvaryje su ponia Rozalija – 2 eur/asm.

            

  

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!

  

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas