LOREM IPSUM DOLOR

30 €

PAVASARIO TAKAIS Į KURŠIŲ NERIJĄ

PAVASARIO TAKAIS Į KURŠIŲ NERIJĄ

KELIONĘ UŽSISAKYKITE TEL. 861577053

Kelionės data:

2023 04 29

 

Žmogaus ir gamtos kūrinys – Kuršių nerija! Tai smėlio kopų pusiasalis, kuriame žmonės apsigyveno jau priešistoriniais laikais. Ši vietovė pasižymi išskirtinių kultūros ir gamtos savybių gausa ir yra išlaikiusi savo kultūrinę ir visuomeninę svarbą bei istorines funkcijas ir savitus darnios žemėnaudos būdus, susijusius su gamtinės aplinkos ypatumais.

Keliaukime pavasario takais į šį nepaprasto grožio kampelį, skalaujamą Kuršių marių ir Baltijos jūros vandenų, pamatykime unikalias auksines vėjo pustomas kopas, pasigrožėkime Kuršių nerijos kraštovaizdžiu, aplankykime jaukias gyvenvietes ir senąsias žvejų sodybas!

6.30 val. išvykstame iš Šiaulių. Galimas išvykimas iš kitų miestų (Kelmės arba Kuršėnų, Telšių).

Atvykstame į Klaipėdą. Keltu persikeliame į Smiltynę ir tęsiame kelionę. Pirmausia  sustojame Juodkrantėje ir aplankome mažų ir didelių pamėgtą Raganų kalną. 1979–1981 m. vasaromis į Juodkrantę atvykę liaudies meistrai – drožėjai ir kalviai – sukūrė ir pastatė per 80 ąžuolinių skulptūrų, vaizduojančių lietuvių liaudies pasakų personažus, legendų herojus. Kalvoje ypač daug raganų ir velnių. Vaikų džiaugsmui kalvos papėdėje pastatytos įvairios sūpynės ir laipynės.

Po to pamatome  vos už kilometro nuo Juodkrantės įsikūrusią pilkųjų garnių ir kormoranų koloniją ir jos verdantį gyvenimą. Tai viena didžiausių šių paukščių kolonijų visoje Europoje.

Taip pat sustojame prie Avino kalno. Čia įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria Avikalnio rago palvės kompleksas bei viena įspūdingiausių Kuršių nerijos panoramų – Naglių gamtinis rezervatas. Nuo Avikalnio regyklos puikiai matyti ir parabolinių kopų pietinė dalis bei paprastųjų pušų senųjų medynų – sengirės – fragmentų kraštovaizdžio paveikslas. Ošiantys senieji medynai neveltui vadinami sengire – jie skaičiuoja net 230-ties metų istoriją.

Keliaujame pažintiniu pėsčiųjų taku Naglių gamtiniame rezervate, kur susipažįstame su Pilkosiomis kopomis (dar vadinamomis Mirusiomis kopomis) ir išskirtine bei itin reta Europoje pilkųjų kopų buveine. Nuo aršaus pajūrio vėjo apsaugotose vietose, kur smėlio paviršių ištisiniu kilimu dengia kerpės, samanos ir smulkūs varpiniai augalai, formuojasi stabilios smėlynų augalų bendrijos. Čia susidaro sąlygos gyventi retoms vabzdžių rūšims, peri dirvoninis kalviukas. Žvelgiant į pilkųjų kopų panoramą, kopos atrodo tarsi uždengtos pilkšvai boluojančiu aksominiu kilimu. Tokį vaizdą sukuria šioje buveinėje dominuojantys varpiniai augalai (smiltyninis šepetukas, melsvoji kelerija, smiltyninė viksva, polesinis eraičinas), taip pat samanos ir kerpės, kurių čia priskaičiuojama virš 20 rūšių. Ši augmenija sudaro dangą, sulaikančią smėlio pustymą.

Aplankome naują lankytiną objektą – Preilos (Menininkų) kopą, ant kurios mėgdavo tapyti dailininkai, todėl tarp preiliškių prigijo ir antras jos vardas. Nuo šios kopos atsiveria įspūdingiausios pusiasalio panoramos: kvapą gniaužiantys vaizdai čia žvilgsnį traukia į visas puses: Baltijos jūrą, Kuršių marias ir Didįjį Kuršių nerijos kopagūbrį.

Atvykstame į Nidą. Lankome Parnidžio kopą, virš jūros lygio iškilusią net 52 metrus. Iš kopos viršūnėje įrengtos apžvalgos aikštelės atsiveria plati Nidos miestelio apylinkių panorama: daugiau nei 130 metų jūra ir mariomis plaukiantiems žvejams kelią rodantis senasis švyturys, plačiausia Kuršių nerijos vieta – Bulvikio ragas, aukščiausia nerijoje Sklandytojų kopa (anksčiau jos aukštis siekė 70 m virš Baltijos jūros lygio), raudonomis čerpėmis dengti Nidos namukų siluetai, tyvuliuojančios Kuršių marios. Ant Parnidžio kopos įrengtas granitinis Saulės laikrodis, kuris pagal krentančio šešėlio kryptį ir ilgį tiksliai parodys laiką. nusileidžiame nuo Parnidžio kopos ir tęsiame ekskursiją po Nidą bei aplankome įspūdingiausias vietas: prieplauką, etnografines kapines ir krikštus, bažnyčią, Tomo Mano namą, Šlovės alėją, paminklą V. Kernagiui. ir kt.

Laisvas laikas.

Pageidaujantiems yra galimybė plaukti laivu ir mėgautis gaiviu pavasarišku oru, nepakartojamais gamtos vaizdais bei klausytis laivo kapitono pasakojimo ir legendų!

18.00 val. išvykstame iš Nidos. Vakare grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – 30 eurų  

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu, kelto ir ekologijos mokestis, gido ir kelionės organizavimo paslaugos

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

Plaukimas laivu – 12 eur/asm.

PASTABOS:

Kelionės vykdomos tik susidarius grupei!

Kolektyvams organizuojame kelionę ir kitomis datomis!

Būtina išankstinė registracija

tel. (841) 211103

mob. 8 (615) 77053 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas