LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Saulės mūšio vieta – Kryžių kalnas – Jakiškių dvaras

132

Saulės mūšio vieta – Kryžių kalnas – Jakiškių dvaras

Išvykstame iš Šiaulių. Vykstame į Saulės mūšio vietą, kur 1236 m. rugsėjo 22 d. buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas kitų baltų žemių užkariavimas.

Kelionę tęsiame link Kryžių kalno – katalikiškos Lietuvos simbolio, ant kurio išvystame tūkstančius įvairiausių dydžių ir formų kryžių. Tai istorijos ir architektūros paminklas, traukiantis ramybe, dvasingumu, autentiška ir sakraline būtimi. Lankomės pranciškonų vienuolyne prie Kryžių kalno.Vienuolyne įrengta keliolika celių, koplyčia, biblioteka. Koplyčią puošia Algirdo Dovydėno vitražai pranciškonų vienuolijos istorijos tema, išraiškingas altorius, tabernakulis ir pulpitas (autorius – dalininkas Rimantas Sakalauskas).

Vykstame į Jakiškių dvarą*, istoriniuose šaltiniuose minimą jau nuo XVI amžiaus pabaigos. Jakiškių dvaro sodyba priklausė vokiečių Koškolių giminei. Klasicistinių bruožų dvaro rūmai, statyti 1898 m., pamažu prikeliami naujam gyvenimui. Išlikę dvaro rūmai, ledainės pastatas, nedidelis parkas, garinis malūnas, link rūmų veda senų liepų alėja. Dvaras nerestauruotas, todėl vis dar autentiškas. Apžiūrėję dvarą, grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.  

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 50 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*):

Jakiškių dvaro lankymas – 1 eur/asm.

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!   

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas