LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Saulės mūšio vieta – Kryžių kalnas – Joniškis – Žagarė

131

Saulės mūšio vieta – Kryžių kalnas – Joniškis – Žagarė

Išvykstame 9.00 val. iš Šiaulių. Vykstame į Saulės mūšio vietą, kur 1236 m. rugsėjo 22 d. buvo sutriuškintas Kalavijuočių ordinas ir nutrauktas kitų baltų žemių užkariavimas.

Kelionę tęsiame link Kryžių kalno – katalikiškos Lietuvos simbolio, ant kurio išvystame tūkstančius įvairiausių dydžių ir formų kryžių. Tai istorijos ir architektūros paminklas, traukiantis ramybe, dvasingumu, autentiška ir sakraline būtimi. Lankomės pranciškonų vienuolyne prie Kryžių kalno.Vienuolyne įrengta keliolika celių, koplyčia, biblioteka. Koplyčią puošia Algirdo Dovydėno vitražai pranciškonų vienuolijos istorijos tema, išraiškingas altorius, tabernakulis ir pulpitas (autorius – dalininkas Rimantas Sakalauskas). 

Vykstame į Joniškį. Apžiūrime Joniškio bažnyčią – didžiulį eklektinės architektūros statinį ir išlikusį dviejų sinagogų kompleksą, sukurtą tarsi kontrasto principu ir reprezentuojantį savo laikmečio architektūrą. Lankomės krepšinio muziejuje*.

Lankomės Žagarėje – vienoje seniausių Žiemgalos krašto miestų. Apžiūrime E. Vaičiulio privatų puodų muziejų*, Senosios Žagarės bažnyčią, Dievo tarnaitės Barboros kriptą Šv. Petro ir Povilo bažnyčioje, įspūdingiausią ozo dalį – Žvelgaičio piliakalnį, miesto akcentą – istorinę, urbanistinę, architektūrinę ir kraštovaizdinę vertę turinčius Žagarės dvaro rūmus*, kuriuos kųrė grafai Zubovai ir Naryškinai.

Grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.  

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 70 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*) ~ 3-4 eur/asm.

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!   

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas