LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Senieji amatai ir tautodailė Šiaulių krašte

212

Senieji amatai ir tautodailė Šiaulių krašte

Išvykstame iš Šiaulių. Vykstame į Gruzdžius. Lankomės Gruzdžių juodosios keramikos dirbtuvėse pas Vytautą ir Reginą Mataičius*. Juodoji keramika – subtilus dalykas. Tik į rankas paėmus tokį dirbinį supranti, jog jis lipdytas iš molio, o ne iš metalo. Edukacinė programa: molio minkymas, žiedimas, lipdymas. Susipažįstame su juodosios keramikos dirbinių gaminimu, galimybė jų įsigyti.

Vykstame į Kuršėnus – puodžių kraštą. Kadangi prie Kuršėnų yra molio, tinkančio dailiosios keramikos dirbiniams, mieste nuo seno klesti puodininkystė. Nuo praėjusio šimtmečio, Kuršėnai garsėjo prekymečiais, kuriuose visada buvo gausu molio dirbinių. Ir dabar Kuršėnai tebevadinami “Puodžių sostinė” ne tik dėl šio amato meistrų gausumo mieste, bet ir todėl, kad Puodžių puodžiaus karūną pelnė tik Kuršėnų tautodailininkai: J. Paulauskas, V. Damkus, B. Radeckas, J. Vertelis. Neatsitiktinai vienas Kuršėnų miesto herbo elementų yra ąsotis. Lankomės Kuršėnų dvare* – vieninteliame vertingiausiame medinės dvarų architektūros palikime Šiaulių rajone. Išlikę autentiški laiptai, langų rėmai, medinės lauko durys. Šiuo metu dvare veikia Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centras. Pagrindinis centro uždavinys: krašto tradicijų, papročių, tradicinių amatų išsaugojimas, atgaivinimas ir pereinamumas. Dabar dvaro rūmuose veikia nuolatinės Šiaulių krašto tautodailininkų darbų ir etnografinės ekspozicijos. Ekspozicijose pateikiama per 2500 eksponatų, kuriuos padovanojo tautodailininkai, Kuršėnų miesto gyventojai.  Amatų centre galima užsisakyti edukacinį keramikos užsiėmimą*. Lankomės Kuršėnų kalendorių muziejuje*, Lauryno Ivinskio aikštėje.

Grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 50 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*)

  

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!

  

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas