LOREM IPSUM DOLOR

28 €

SENOJI LATGALIŲ GYVENVIETĖ KUOKNESĖ. SALASPILIO BOTANIKOS SODAS

SENOJI LATGALIŲ GYVENVIETĖ KUOKNESĖ. SALASPILIO BOTANIKOS SODAS

KELIONĘ UŽSISAKYKITE TEL. 861577053

Kelionės data:

2023 05 13

       

7.00 val. išvykstame iš Šiaulių. Besigožėdami vaizdingomis vietovėmis vykstame į senąją latgalių gyvenvietę – Kuoknesę, kuri nuo 1208 m. priklausė Rygos vyskupui. 1209 m. vyskupas Albertas buvusios senovės latvių medinės pilies vietoje liepė pastatyti mūrinę pilį. Šiaurės karo metu 1701 m. atsitraukdami saksai pilį susprogdino ir po to ji atnaujinta nebebuvo. Iki 1966 m. pilies griuvėsiai stovėjo ant aukšto kalno, bet statant Pliavinių HE užtvanką jos pamatus užliejo Dauguvos ir Persės vandenys ir susiformavo visiškai naujas kraštovaizdis.

Ekskursija su gidu po Kuoknesės miestelį, kurios metu pamatome pilies griuvėsius, Evangelikų-liuteronų bažnyčią, „Likimų sodą“ ir kt. Plaukiojimas Dauguvos upe vikingų laivu „Nameisis“ besigrožint nuostabiu kraštovaizdžiu ir pilies liekanomis. Susipažįstame su istoriniu ir kultūriniu paveldu bei latvių tautosakos turtingumu.

Pietūs užeigoje „Rūdolfs“. Tai vieta, kurioje 1885–1887 m. gyveno ir kūrė rašytojas Rudolfas Blaumanis.

Iš Kuoknesės vykstame į Salaspilį – vieną seniausių Latvijos gyvenviečių. 1186 m. Rygos vyskupas Meinardas pastatė Kirchholmo pilį Dauguvos upės Martyno saloje. Iki pat XX a. Salaspilio miestas buvo vadinamas Kirchholmo vardu. Šioje saloje yra seniausios Latvijoje katalikų kapinės.

1605 m. prie Salaspilio įvyko Salaspilio mūšis, kuriame LDK kariuomenė sutriuškino Švedijos pajėgas.

Šiandien Salaspilis puikuojasi didžiausiu Baltijos šalyse Latvijos nacionaliniu botanikos sodu, kurį aplankome ir mes.

Latvijos nacionaliniame botanikos sode Salaspilyje saugoma viena turtingiausių gyvų augalų kolekcijų Šiaurės Rytų Europoje. 129 hektarų plote auginami daugiau nei 14000 įvairiausių rūšių, formų ir veislių augalai. Šios turtingos kolekcijos ir ekspozicijos yra puikus informacijos šaltinis tiek mokslininkams, tiek profesionaliems sodininkams, tiek mėgėjams!

Čia įrengtoje oranžerijoje šiuo metu sukaupta maždaug 1700 augalų rūšių iš visų žemynų, išskyrus Antarktidą. Ypatingas oranžerijos pasididžiavimas yra sukulentų kolekcija. Tai vieni populiariausių kambarinių augalų pasaulyje. Kaktusų kolekcijoje yra daugiau kaip 500 rūšių augalų. Oranžerijoje auga ir nemaža dalis vaismedžių – ne tik palyginti įprasti citrininiai medžiai, bet ir subtropiniai vaisiniai augalai. Botanikos sodo rožyne galima pamatyti daugiau kaip 300 rožių rūšių, kurios yra labiausiai prisitaikiusios prie Latvijos klimato.

Nuostabiame sode mus apgaubia ramybė ir harmonija, mėgaujamės puikiais kraštovaizdžiais ir nuostabiomis augalų kolekcijomis, taip pat susipažįstame su Latvijos ir įvairiais pasaulio augalais, pasisemiame naujų sodininkystės idėjų.

Botanikos sode vyksta ir sodininkystės mugės, kurių metu galima įsigyti įvairiausių augalų sodinukų.

Išvykstame iš Salaspilio. Kelionė per Latviją, Lietuvą. Vakare grįžtame į Šiaulius.

 

Kelionės kaina – 28 eurai  

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu, gido ir kelionės organizavimo paslaugos

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

Kuoknesėje vietinio gido paslauga – apie 50 eur/grupei

Pilies griuvėsiai (bilietas) – 1.60 eur/asm.

Plaukimas laivu – 6 Eur/asm.

Pietūs – nuo 5 eur/asm. 

Salaspilio Botanikos sodo ir oranžerijos lankymas –  6 eur/suaug., 4 eur/moksl., senjor. 

PASTABOS:

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!

Kelionės vykdomos tik susidarius grupei!

Papildoma informacija:

vykstantieji (ir suaugusieji, ir vaikai) privalo turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą, galiojantį ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos.

Kolektyvams organizuojame kelionę ir kitomis datomis!

Būtina išankstinė registracija

tel. (841) 211103

mob. 8 (615) 77053 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas