LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Sūrio ir alaus kelias

567

Sūrio ir alaus kelias

Ryte išvykstame iš Šiaulių. Vykstame į Rokiškį. Lietuvos šiaurės rytuose plyti nuostabaus grožio Rokiškio kraštas – senoji sėlių žemė. Gamta ir turtingi muziejai traukia lankytojus. Rokiškio kraštas garsėja savo senąja architektūra bei gražiomis kultūrinėmis tradicijomis. Pažintis su miestu: Šv. Mato bažnyčia, Nepriklausomybės aikštė, Medžio skulptūrų parkas, Rokiškio dvaro rūmai. Dvaro rūmų ansamblyje įsikūrusiame Rokiškio krašto muziejuje* dalyvaujame programoje „Sūrio kelias“. Pramoginės-pažintinės programos “Sūrio kelias” metu susipažįstame su sūrio pavadinimo kilme, jo istorija tarpukario Lietuvoje, etnografiniais pieno rauginimo, sviesto mušimo, sūrio slėgimo indais ir įrankiais, degustuojame sūrį, vaišinamės vynu, arbata. Išvykstame į Biržus. Pakeliui užsukame į Kupiškį. Pabuvojame Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, apžiūrime H. Orakausko skulptūras, „Senovinių kupiškėnų vestuvių“ režisieriaus P. Zulono sodybą ir pastatą, kuriame gyveno semiotikas A. J. Greimas. 

Atvykstame į Biržus – išskirtinį Šiaurės Lietuvos perlu vadinamą miestą, garsų savo istorine praeitimi, vandens telkinių gausumu, vietinių gyventojų svetingumu ir alaus stiprumu. Kraštą garsina karstinės įgriuvos, kurių priskaičiuojama jau per 9000. „Alaus kelio“ ekskursija* Biržų krašto muziejuje „Sėla“, dalyvaujame edukacinėje programoje „Žaldoko alus“. Čia mes pamatome visus alaus gamybai naudotus įrankius ir sužinome visą Biržų krašto istoriją, išgirstame ir senas alaus gaminimo tradicijas, paragaujame Biržų senovinio alaus,  naminės duonos ir sūrio,padainuojame bei pašokame su etnografiniu ansambliu. Aplankome Biržų katalikų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, Biržų evangelikų reformatų bažnyčią ir kitus dėmesio vertus objektus. Taip pat 525 m. ilgio pėsčiųjų tiltu per ežerą galime nueiti į grafų Tiškevičių statytą Astravo dvarą, apsuptą jaukaus parko.  Lankomės vienoje garsiausių Biržų krašto „Rinkuškių“ alaus darykloje*. Ekskursija po daryklą ir keleto rūšių alaus degustacija firminiame „Rinkuškių“ bare. Visą dieną keliavę „sūrio ir alaus keliu“, linksmi ir kupini puikių įspūdžių vakare grįžtame į Šiaulius.

Kelionės kaina – sutartinė

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu turistiniu autobusu, ekskursinė programa.

 

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

Kelionės vadovo-gido paslaugos – nuo 70 eurų/grupei

Bilietai į mokamus objektus (*):

Sūrio degustacija ~ 4 eurai

Rokiškio muziejaus lankymo bilieto kaina ~ 1,2 euro

Biržų muziejaus lankymo bilieto kaina ~ 1,2 euro

“Žaldoko alus” ~ 6 eurus

Ekskursija ir alaus degustacija „Rinkuškių“ alaus darykloje ~ 7,5 euro

Papildoma informacija:

Kelionės kaina derinama kiekvienu konkrečiu atveju!

Kelionės programa ir lankytinų objektų skaičius bei tvarka koreguojama pagal užsakovo pageidavimus, poreikius ir galimybes!

Kelionės vadovas-gidas muziejuose ekskursijų neveda!

Bilietų kainos į lankytinus objektus gali keistis!

Informacija ir registracija tel. (841) 211103, mob. 861577053 arba

el. paštu info@kelioniuera.lt

 

      

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas