LOREM IPSUM DOLOR

Kelionė

Suvalkijos kraštas

1 21

Suvalkijos kraštas

Ryte išvykstame iš Šiaulių. Vykstame į Prienų rajoną ir ten aplankome Šilavoto „davatkyną“. Daugiau nei šimtmetį čia buvo savotiškas vienuolynas, kuriame glaudėsi pamaldžios moterys – davatkėlės, visai parapijai dariusios gerus darbus.

Vykstame į Marijampolę. Šv. Arkangelo Mykolo Mažoji bazilika, bažnyčios ir vienuolyno kompleksas, paminklas J. Jablonskiui, Žemaitės kapas.

Pažintis su vienu seniausių Suvalkijos miestų – Vilkaviškiu ir jo apylinkėmis: Šv. M. Marijos Apsilankymo katedra, paminklas J. Basanavičiui, Paežerių dvaro sodyba, S. Neries tėviškė Kiršuose. Aplankome Ožkabalius – J. Basanavičiaus, visuomenės ir kultūros veikėjo, gimtinės sodybą-muziejų ir šalia jo ošiantį Tautinio Atgimimo ąžuolyną.

Lankome Zyplių dvaro ansamblį, kurį sudaro 11 pastatų grupė: rūmai, dvi oficinos, virtuvė, karvidė, arklidė, tvartas, svirnas, ratinė, kumetynas, šunidė. Dvaro arklidėse veikia pastovi tautodailininkų darbų ekspozicija, įvyksta įvairūs renginiai. Sodybos pastatus supantis parkas – vienas didžiausių Lietuvoje.

Vėlai vakare grįžtame į Šiaulius.

 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas