LOREM IPSUM DOLOR

25 €

ŽIBUČIŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ RENAVO DVARE IR SEDOS PUSMARŠKONĖS KOŠĖS RAGAVIMAS

ŽIBUČIŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ RENAVO DVARE IR SEDOS PUSMARŠKONĖS KOŠĖS RAGAVIMAS

KELIONĘ UŽSISAKYKITE TEL. 8 (615) 77053

Kelionės data:

2024 04 20

Keliaukime į Sedą susipažinti su šio miestelio istorija, paragauti pusmarškonės košės ir dalyvauti kasmetinėje Žibučių žydėjimo šventėje Renavo dvare!

9.00 val. išvykstame iš Šiaulių. Galimi sustojimai Kužiuose, Kuršėnuose.

Vykstame į nedidelį Sedos miestelį, įsikūrusį septynių kelių susikirtimo vietoje. Susipažįstame su šio miestelio istorija, pamatome vieną didžiausių ir gražiausių medinių bažnyčių Lietuvoje ir jos barokinius altorius, varpinę, vandens malūną, koplytstulpį, A. Baranausko aikštę ir kt.

Dalyvaujame edukacinėje programoje „Sedos pusmarškonė košė“, kurios metu ne tik ragausime šią ypatingą senovinę košę, bet ir išmoksime ją išsivirti. Žemaitijoje XIX a. pabaigoje -XX a. pradžioje dažniausias pusryčių valgis būdavo ši pusmarškonė košė. Dar ir šiandien žemaitė šeimininkė pavaišins pusmarkone koše. 2021 m. Sedos pusmarškonei košei suteiktas tautinio paveldo sertifikatas.

Vykstame į vieną įdomiausių ir geriausiai išlikusių dvaro ansamblių Žemaitijoje ir susipažįstame su XIX a.-XX a. pr. Lietuvos dvarų kultūra ir dalyvaujame nuostabioje pavasarinėje Žibučių žydėjimo šventėje bei grožimės gausybe žibuoklių. Dvaras ir jį juosiantis parkas yra ant Varduvos upės kranto, o dvaro miško parke ošia gamtos paminklai – storiausia Lietuvoje Renavo eglė ir Daugiavaikė liepa.

Rašytiniuose šaltiniuose apie Renavo dvarą užsimenama XVI a. Dvaro pastatas tada buvo medinis su šiaudiniu stogu. Spėjama, kad nedidelis mūrinis pastatas čia jau turėjo stovėti XVIII a. pabaigoje ar XIX a. pradžioje. Anksčiau šis dvaras buvo vadinamas Gaurų dvaru, o vėliau, kai XVII a. pabaigoje jo šeimininkais tapo suvokietėjusių prancūzų Renė (vok. Rönne) giminė, dvarui palaipsniui prigijo Renavo pavadinimas.

XIX a. pirmoje pusėje Renavo dvarą valdė Antanas Renė, garsėjęs pomėgiu sodininkauti. Dvaras pagarsėjo sodu ir apie 18 ha angliško stiliaus parku. Buvo iškasti tvenkiniai, padaryti akmeniniai laiptai, suolai.

Prisiragavę pusmarškonės košės ir pasigrožėję žibutėmis bei prisilinksminę šventėje apie 18.00 val. išvykstame į Šiaulius.

Kelionės kaina – 25 eur 

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė turistiniu autobusu;
Kelionės organizavimo paslaugos;

Kelionės vadovo-gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:

Edukacinė programa “Sedos pusmarškonė košė” – 8 eurai/asmeniui

Bilietas į Žibučių šventę Renavo dvare ir dvaro lankymas – 10 eurų/asmeniui

 

Pastaba: kelionės vykdomos tik susidarius grupei

Kolektyvams organizuojame kelionę ir kitomis datomis!

Būtina išankstinė registracija

 tel. 8 (615) 77053 

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas